Regional Championship Results

Here are the results from Regional Championships this past weekend. Thank you to coach Hayley for compiling the list for us.

Regional Medals

Chloe Becher – 13 & 14 Girls – Gold: 50 Back, 100 IM, 100 Back, Silver: 200 IM

Rhett Becher – 9 & 10 Boys – Gold: 25 Breast, 50 Breast, 200 Free, Silver: 50 Fly

James Bellmore – 7 & 8 Boys – Gold: 25 Breast, Silver: 25 Free, 100 IM

William Bellmore – 9 & 10 Boys – Bronze: 200 Free

Trezlie Dalgleish – 11 & 12 Girls – Bronze: 100 IM

Brodie Dand – 7 & 8 Boys – Gold: 50 Breast, Bronze: 25 Breast, 50 Back

Lucas Driesen – 6 & Under Boys – Gold: 25 Back, Bronze: 50 Back

Nathanial Erza – 7 & 8 Boys – Silver: 25 Fly, 25 Back, Bronze: 100 IM

Zack Fletch – 13 & 14 Boys – Bronze: 50 Free

Piper Grobb – 6 & Under – Silver: 50 Back, 50 Free, 25 Back, 25 Free

Owen Halford – 13 & 14 Boys – Gold: 50 Breast, 100 Breast, 100 IM, 200 IM

Brett Hausch – 7 & 8 Boys – Silver: 50 Free

Eleena Kidd – 13 & 14 Girls – Bronze: 200 Free

Ava Littlechild – 7 & 8 Girls – Silver: 25 Fly, 50 Back, Bronze: 25 Free

Nea Littlechild – 13 & 14 Girls – Bronze: 50 Back

Hailey MacRae – 9 & 10 Girls – Bronze: 25 Back, 50 Free

Havanna MacRae – 7 & 8 Girls – Bronze: 50 Back

Hanna Mateika – 11 & 12 Girls – Gold: 50 Breast, 200 Free, 100 Breast

Sara Mateika – 13 & 14 Girls – Gold: 200 Free, 400 Free, 50 Free, Bronze: 100 Free

Flynn Mitchell – 11 & 12 Boys – Gold: 100 Fly, 50 Fly, Bronze: 50 Back, 100 Back

Cameron Ovie – 13 & 14 Boys – Gold: 1500 Free, 200 Free, Silver: 800 Free, Bronze: 100 Free

Corey Ovie – 9 & 10 Girls – Silver: 100 Free, Bronze: 50 Fly

Haven Pendle – 11 & 12 Girls – Gold: 50 Back, Silver: 50 Breast, 100 Back

Sean Raivio – 11 & 12 Boys – Gold: 200 IM, Silver: 100 Back, 100 Free, 50 Back

Keilyn Rechlo – 9 & 10 Girls – Silver: 50 Free

Andrew Seo – 13 & 14 Boys – Bronze: 100 IM

Richard Seo – 15 – 17 Boys – Gold: 100 Breast, 50 Breast, Silver: 50 Free, 100 IM

Justin Squire – 9 & 10 Boys – Silver: 25 Breast, 25 Back

Micah Tweedale – 12 & 12 Girls – Bronze: 50 Breast, 50 Free, 200 IM

Parks Tweedale – 11 & 12 Girls – Gold: 50 Free, 100 Free, 50 Back, Silver: 200 Free

Makenna Van Maarion – 11 & 12 Girls – Gold: 100 IM, 100 Fly, 50 Fly, Silver: 100 Breast

Payden Van Maarion – 13 & 14 Boys – Gold: 400 Free, 800 Free, Silver: 50 Breast, 100 Breast

Marin Walton – 13 & 14 Girls – Gold: 100 Breast, 50 Breast, Silver: 100 Free, 200 Free

Sylas Wiemer – 6 & Under Boys – Gold: 25 Free, 50 Free, 50 Back, Silver: 25 Back

Emma Wrench – 15 – 17 Girls – Gold: 100 Fly, 50 Free, Silver: 50 Fly

Kayla Zankl – 11 & 12 Girls – Gold: 400 Free, Silver: 100 Free, Bronze: 200 Free

Nathan Zankl – 6 & Under Boys – Bronze: 50 Free, 25 Free, 50 Back, 25 Back

Relay winners

Bronze:

Girls 10 & Under 100 Medley Relay: Keilyn Rechlo, Mara Beuker, Halle Kidd, Raya Sampson

Girls 12 & Under 200 Medley Relay: Raya Hausch, Parker Greenhalgh, Kaitlyn Orriss, Trezlie Dalgleish

Girls 17 & Under 200 Medley Relay: Amelie Eidem, Megan Raivio, Emma Wrench, Coco Eidem

Girls 12 & Under 200 Free Relay: Kylie Hausch, Parker Greenhalgh, Blake Holbein, Trezlie Dalgleish

Silver:

Girls 17 & Under 200 Free Relay: Megan Raivio, Coco Eidem, Amelie Eidem, Emma Wrench

Mixed 10 & Under 100 Free Relay: Mara Beuker, William Bellmore, Justin Squire, Keilyn Rechlo

Mixed 8 & Under 100 Free Relay: Nathanial Erza, Quinn Sampson, Ava Littlechild, James Bellmore

Gold:

Girls 12 & Under 200 Medley Relay: Haven Pendle, Sarah Raivio, Kayla Zankl, Alexis Squire

Girls 14 & Under 200 Medley Relay: Nea Littlechild, Marin Walton, Makenna Van Maarion, Sara Mateika

Girls 12 & Under 200 Free Relay: Haven Pendle, Alexis Squire, Sarah Raivio, Kayla Zankl

Girls 14 & Under 200 Free Relay: Chloe Becher, Makenna Van Maarion, Nea Littlechild, Marin Walton

Mixed 8 & Under 100 Medley Relay: Blake Holbein, James Bellmore, Ava Littlechild, Nathanial Erza

Mixed 10 & Under 100 Medley Relay: Kolby Orriss, Rhett Becher, Corey Ovie, Parks Tweedale

Mixed 14 & Under 200 Medley Relay: Chloe Becher, Payden Van Maarion, Owen Halford, Eleena Kidd

Mixed 10 & Under 100 Free Relay: Kolby Orriss, Rhett Becher, Corey Ovie, Parks Tweedale

Mixed 12 & Under 200 Free Relay: Micah Tweedale, Flynn Mitchell, Hanna Mateika, Sarah Raivio

Boys 17 & Under 200 Medley Relay: Cameron Ovie, Richard Seo, Andrew Seo, Zack Fletch

Boys 8 & Under 100 Free Relay: Brodie Dand, Lucas Driesen, Manuel Ibrahim, Sylas Wiemer

Boys 17 & Under 200 Medley Relay: Zack Fletch, Andrew Seo, Cameron Ovie, Richard Seo

Mixed 12 & Under 200 Medley Relay:  Sean Raivio, Hanna Mateika, Flynn Mitchell, Micah Tweedale

Mixed 14 & Under 200 Free Relay: Payden Van Maarion, Eleena Kidd, Sara Mateika, Owen Halford

39023648_10156355869426815_2213640785901912064_n (2)

No Replies to "Regional Championship Results"


    Got something to say?

    Some html is OK